14. února 2020

Máte rádi svátek svatého Valentýna? O původu tohoto svátku už bylo napsáno mnoho a určitě už o něm všichni všechno vědí, že jo? Přestože hodně lidí má tento svátek rádo, další proti němu mají kopu připomínek.

Věřím, že se tentokrát můžeme zdržet komentářů tipu “americký svátek”, nebo že  máme českých svátků dost i bez Valentýna.

Takže jen ve zkratce pár informací (pro připomenutí, pořádek musí být); a pak se hned vrhneme na to, proč to sem vůbec píšu.

Jak tedy jistě víte, svatý Valentýn byl podle legendy kněz římského původu. A spojitost se zamilovanými získal díky tomu, že měl porušit císařův zákaz uzavírání sňatků a tajně oddával zamilované. Za což byl 14. února roku 269 popraven. 

Protože sv. Valentýn je za dveřmi, něco pro vás mám 💜

Mně osobně svátek svatého Valentýna nevadí, takže když Sára přijde ze školy s papírovým (a vlastně i svým) srdcem na dlani, jsem každý rok štěstím bez sebe ❤️

Já tento den beru jako svátek lásky mezi kýmkoli – rodiči, dětmi, partnery… vždyť je to jedno. Když to povede k tomu, že zase jeden další den na sebe lidi budou hodní, je to jenom dobře.

Děti nám důkazy lásky dávají i bez konkrétního data v kalendáři každý den. To jen my dospělí jsme občas tak zahlcení starostmi „o všechno“, že si na něco tak důležitého, jako je objetí, nebo trocha pozornosti, neuděláme čas. Navíc je to další den, kdy je příležitost zase něco slavit – a to je přece super!

Pokud byste i vy chtěli někoho potěšit maličkostí, připravila jsem pro vás dárky hned dva.

Pro každého knihomola je tu záložka do knížky (nebo rovnou 5). My někdy máme rozečteno knížek hned několik, takže u nás se rozhodně neztratí.

Jak na výrobu?

Obrázek stačí uložit do počítače, vytisknout (2x), vystřihnout a podlepit tvrdým papírem (kartonem). Záložku si určitě udělejte oboustranně. Místo podlepování ji můžete i  zalaminovat. Kdo by chtěl záložku ještě vymazlenější, může děrovačkou v horní části vyseknout dírku, kterou pak provlékne mašli 🙂

A jako druhá pozornost je tu něco pro děti – minidobble se 14 obrázky, které si můžete zdarma stáhnout na mém e-shopu.  

Krásného Valentýna a hlavně – mějte se rádi ❤️

 

 

 

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>