Advent ťuká na dveře

A je to tady. I když se teploty v Sydney začínají přibližovat bezmála ke 30 stupňům, včera jsem málem vrazila do nazdobeného vánočního stromečku. 🎄 A přestože od adventu nás dělí ještě spousta dní, všude na mě vykukují tipy na vánoční dárky.

Vloni už jsme tady svůj první advent prožili, takže v tomto ohledu je premiéra za námi. A protože jsem ráda na tyhle příležitosti dopředu připravená, vezla jsem si připravený materiál na adventní kalendář už z Česka. 

Jenomže letos to chce zase nějakou změnu. A jako tvor tvořivý, ale momentálně s nedostatkem času, jsem připravila aspoň jednoduchý adventní kalendář, který si budete moci ZDARMA STÁHNOUT  💜 Stáhnout si jej můžete na našem e-shopu. 

Stačí jen vytisknout…

Výhody tohoto adventního kalendáře? 

❄️ je zdarma

❄️ ušetříte spoustu času, protože kalendář je už připravený (a do e-mailu dorazí než řeknete švec)

❄️ vyhnete se sladkostem – místo toho každý den plníte jednoduchý úkol

❄️ úkoly nezaberou moc času. Po celém dni, kdy jsou rodiče i děti unavení, někdy nezbývá moc energie. Pečení perníčků si tedy nechte na víkend 🙂

❄️ strávíte s dětmi svůj čas… A na tom záleží 💜

V kalendáři si můžete postupně odškrtávat již uplynulé dny v předvánočním čase a pomyslně si ukrátit čekání na Ježíška.

Navíc vás čeká 24 jednoduchých úkolů pro děti (samozřejmě i pro vás), které máte možnost si vytisknout ve dvou variantách – černobíle nebo barevně. 


Černobílou verzi můžete vybarvovat jako omalovánky – pěkně jeden obrázek každý den. A barevnou variantu třeba zalaminovat, nebo jen vystavit a každý den mrknout, co byste třeba ještě mohli dělat nebo tvořit 🙂

Obrázky si můžete též vystřihnout a každý den losovat, jaké překvapení na vás může ten daný den čekat. 

A jako poslední bonus – 24 dní spokojenosti 💜

Každý den si zapisujte, co se vám povedlo, za co jste vděční, nebo co vám udělalo radost. Můžete si rovnou vytisknout několik kopií a rozdat je každému v rodině – tatínkovi, babičce nebo tetě. Navíc v tom můžete pokračovat i po adventu, třeba celý rok 🙂

Malým dětem s vyplňováním určitě pomozte (myslím myšlenku zapsat). Ale nechejte je, ať se vyjádří sami za sebe – možná budete překvapení, co je vlastně potěšilo.

Třeba to bude pěkná pohádka, kterou jim přečtete, nebo pečené kaštany, které jste si dali cestou ze školky domů. Já si občas myslím, že se Sáře něco moc líbilo… ale když se jí zeptám, vypadne z ní něco úplně jiného, než co jsem předpokládala já.

A maminky, nezapomeňte vyplňovat i za sebe. Na Štědrý večer (nebo klidně až na Boží hod… anebo taky kdykoli jindy) si společně můžete svoje myšlenky a zážitky přečíst, určitě vám z toho bude hezky na duši. 

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>