Australian Reptile Park

Na Australian Reptile Park mám moc hezké vzpomínky.

Bylo to první místo, kde jsem si po 272 dnech v Austrálii konečně pohladila klokana i koalu. Protože, světe div se, na klokany v Sydney opravdu nenarazíte (když nepočítám ZOO). Zato tu ale můžete potkat jiné mazlíky, o tom si můžete přečíst tady 🙂


Také jsme se do tohohle parku podívali jen díky našim novým přátelům z Prahy, kteří tu byli se svými třemi dětmi na dovolené (moc děkujeme za svezení, Pavli).

Jak se tam dostat

Australian Reptile Park o rozloze 9 hektarů je vzdálený zhruba 80 km severně od Sydney. Pojedete po dálnici M1, použijte výjezd Central Coast Hwy/A49 z M1.

Nám se podařilo minout ceduli značící odbočku k Reptile parku, takže jsme se kousek museli vrátit. Obecně bych řekla, že upozorňovací tabule až těsně před cílem cesty nejsou úplně dostačující. Ale holt to tu tak mají. 

Parkoviště (v tomto případě velká travnatá plocha) je zdarma. Stín tu nehledejte, doporučuji zakrýt přední sklo auta. Však víte, ten rozpálený volant…

Otvírací doba je denně od 9 do 17 hodin, 7 dní v týdnu, kromě Štědrého dne.

Vstupné: dospělí $39, děti 3-15 let $21, rodinné 2+2 $105. Za každé další dítě je to + $15.

V nabídce každého dne máte možnost se účastnit bohatého programu a pořádaných akcí, jako je krmení krokodýlů, “pokec” s tasmánským čertem, krmení koal a jiné.

Kromě toho si můžete podrbat klokana. Běhá jich tu volně několik. Ti velcí ve mně budili docela respekt, protože byli skoro větší než já (a těm jsem se taky vyhnula obloukem). Vybrala jsem si jednu samičku ležící pod stromem, kožich měla krásně hebký jako chmýří.

Také si můžete pohladit a nakrmit obří želvu. 

Pokud si ovšem zvířata zalezou do ohraničeného prostoru k odpočinku, nesmíte je rušit. Však oni zase vylezou, až se jim bude chtít 🙂 

Prostor je hezky členěný, budovy jsou spíš menší a výběhy nízké, takže park působí vzdušně. Najdete tu dřevěné lávky, prašné cesty i procházku ve stínu stromů, kam se můžete schovat před pražícím sluníčkem. 

Je vidět, že na interiérech i exteriérech si tu dávají hodně záležet.

U vchodu do tohoto sálu s krokodýly na vás čeká mimo jiné i roztomilá mumie (tu vám neukážu, nechte se překvapit).

Kdo by si nepřál potkat Redback Spidera v téhle velikosti, že jo?

Shrnutí

🔆 super na jednodenní výlet ze Sydney

🔆 občerstvení je ve formě bufetu, nic moc zdravého ale nečekejte (hranolky, hotdog, několik druhů sendvičů, slaný koláč s masem-pie). Můžete si ale vzít sebou vlastní svačinu, nebo maso na BBQ (grily jsou tu volně k dispozici, ale záleží, kolik lidí bude mít stejný nápad. Taky se může stát, že budete čekat hoooodně dlouho). 

🔆 točenou zmrzlinu nemají, jen nanuky 

🔆 kafe bohužel jen z automatu, takže fuj fuj, nebrat!

🔆 můžete se vyfotit s koalou, krajtou, nebo krokodýlem (fotka vás vyjde na $25)

🔆 v areálu je dětské hřiště


Do parku rozhodně vyrazte hned ráno, abyste si to tu stihli pořádně užít. A pozdravujte klokany 🙂

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>