Biotop Laškov (okr. Prostějov)

V nejbližších dnech nás ještě rozhodně čekají teplé dny, a proto hledáte-li nové místečko, kde se vykoupat a z Olomouce, Prostějova, nebo Konice to nemáte daleko, mám pro vás jeden tip. 

My jsme tam strávili krásné odpoledne v den narozenin Sárinky a moc jsme si to užili.

Ve vesničce Laškov (okr. Prostějov), asi 20 km od Olomouce, najdete přírodní koupací biotop. Leží v oblasti Terezského údolí a pěkné naučné stezky. Tam je zase příležitost k procházce, třeba s mými kartičkami na ŠIPKOVANOU 🙂

Pokud jste se s něčím takovým, jako je biotop, ještě nesetkali, tu je malé info, co to vlastně je 🙂 

Základ tvoří přírodní ekosystém, využívající vhodné vybrané rostliny k čištění bez pomocí přípravků dezinfekčních a chemických. Jezírko má daný poměr regenerační zóny tzv. čisté vodní plochy, a mělké vody, která je osázena bahenními, vlhkomilnými a vodními rostlinami jako jsou orobince, vodní kosatce a okrasné trávy.

Tento bazén tvoří část pro plavce, hluboká minimálně 2m, regenerační zónu s vodními rostlinami a část pro neplavce s hloubkou do 1m.

Pro správně účinnost biotopu je potřeba poměrně velká plocha hladiny, min. 100 m2, lépe však více. Polovina plochy jezírka je určena jako regenerační zóna. O samotný proces čištění se pak postarají vodní bakterie a vodní rostliny, které z vody odeberou živiny, které by jinak posloužily řasám. 

V Laškově pak najdete brouzdaliště pro děti s hloubkou 0,4m, plaveckou a neplaveckou část, velkou plochu travnatého hřiště i plavčíka. 

K občerstvení si tu můžete koupit párek v rohlíku, bramborák, toast se šunkou a sýrem, palačinky, nebo třeba kelímek s nakrájeným melounem. 

Sprchy, WC a převlékárny jsou docela prostorné a čisté, umístěné v hlavní budově při vchodu. Jednu převlékárnu taky najdete umístěnou na travní ploše v zadní části biotopu.

Koupaliště je otevřeno denně od 10 do 19:00.

V případě nepřízně počasí a zavřeného koupaliště se toto dozvíte na jejich FB stránkách Přírodní koupací biotop Laškov, nebo stránkách obce.  

Vstupné:

Děti do 3 let zdarma

Děti do 150 cm a ZTP 30,-

Ostatní 50,-

Od 17:00 jednotné vstupné 30,-

Létu, sluníčku a příjemnému koupání hurá!

Užijte si to ❤️

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>