Farmapark Soběhrdy

Když jsme před časem v Bambuli koupili nějakou stolní hru, dostali jsme k ní jako pozornost dětskou vstupenku do Farmaparku v Soběhrdech.

Nikdy jsme tam nebyli a protože jsme se nacházeli kousek od Prahy, přišlo nám to jako dobrý nápad, jak Sárince zpestřit výlet.

Parkoviště bylo vcelku plné, ale v areálu to rozhodně nepoznáte. Rozloha je velká a lidé se tu rozptýlí. Stínu tu je pomálu, hlavně v létě si tedy nezapomeňte něco na zakrytí čelního skla (já minule zapomněla a ten volant byl pak – “uáááá” – fakt rozpálený). AUAUAU!

Cena vstupného je vcelku vysoká, zvlášť, pokud jste početnější rodina (rodinný vstup 2+1 za 590,-). Na slevových portálech ale můžete najít zlevněné vstupenky. V areálu se pak platí žetony (v hodnotě 50,-Kč), které zakoupíte u obsluhy.


Jak se říká, nechci slevu zadarmo. Ale tak už to bývá. Mně osobně park trochu zklamal. Na velkých plochách tady nenajdete stín a chodit na přímém sluníčku není moc fajn (aspoň pro mě). 

Rozcestníky nás občas trochu mátly a někdy jsme netrefili zamýšlený směr. My se však ztrácíme vcelku často, takže tohle nás vůbec nerozhodilo 🙂 

Co mě ale zarazilo hodně byly ceny přídavných “atrakcí”, zdají se mi opravdu drahé v poměru cena/výkon. Před příjezdem jsem je nestudovala, takže jsem na místě byla překvapená.


Jako příklad uvedu tubing (100,-Kč za 1 jízdu dospělý + dítě, která trvá asi 5 vteřin), jízda na poníkovi za 100,-Kč, nebo plavba v plovoucích kruzích (2 osoby za 100,-Kč, která trvá pouhých 5 minut, takže skoro ani nestihnete objet rybník).


Jídla v jídelně se dají koupit od 40,-Kč za polévku, a od 110,- za hlavní jídlo. Trošku mě zarazilo, když nám slečna vše napočítala a až pak nám oznámila, že jí nefunguje platební terminál. Kdyby s námi nebyla kamarádka s hotovostí, asi bychom tam zůstali mýt nádobí 😂 Jídlo naproti tomu chválím – bylo moc dobré a bylo ho dost. Opravdu jsme si všichni pochutnali.

V areálu též najdete další stánky, kde si může koupit třeba grilovanou klobásu, nebo nakládaný hermelín.

Zvířata, od klokanů až po velbloudy, mají udržované a krásné výběhy, je vidět, že je o ně opravdu dobře postaráno. 

V areálu najdete gumové trampolíny (vezměte ponožky, protože od sluníčka bývají rozpálené), prolézačky a různá menší hřiště.

Při nepřízni počasí tu najdete i vcelku velkou vnitřní hernu, včetně občerstvení a wc. 

Takže shrnutí na závěr a můj dojem: podle recenzí je tento park hodně vychvalovaný, osobně jsem z něj až tak nadšená nebyla.

Park je hodně rozlehlý a díky nedostatku stromů okolo cest mi připadá místy až prázdný. Chápu, že vše se staví postupně a kdo ví, jak to tu bude vypadat za 5 let.

Ceny atrakcí vcelku vysoké a nejspíš hlavně z tohoto důvodu už nemám v plánu se sem někdy vrátit.

Myslím, že se dají najít jiná místa s atrakcemi, kde s dětmi můžete strávit den za poloviční cenu. Ale to už je na každém. Ať už se vypravíte na výlet sem, nebo jinam, užijte si to.

Výletování zdar!

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>