Kukuřičáci

KUKUŘIČNÁ BLUDIŠTĚ

Vykoukla na mě vzpomínková fotka od  “strejdy Googla” z loňského roku, kdy jsme byly spolu se Sárinkou bloudit do jednoho kukuřičného pole…

Tady v Austrálii jsem tuhle atrakci nenašla, tak aspoň zavzpomínám nad fotkami a podělím se s vámi o dojmy. Navíc, jak jsem si hned zjistila, v Česku jsou všechna bludiště letos otevřena až do konce září, takže pokud byste se rozhodli ho vyzkoušet, ještě to stihnete. 

Na jiném blogu jsem narazila na informaci, že kromě Česka mají tuto atrakci například ve Švýcarsku. To jen pro zajímavost, kdybyste se někdy do Švýcarska chystali (vstupné stojí 2 franky a bludiště bývají otavřena 24/7 = 24 hodin, 7 dní v týdnu).

Kukuřičná bludiště jsou v posledních letech docela oblíbenou atrakcí. V ČR je jich letos 12, v provozu je jich však jen 8. Někdy se stane, že kvůli suchému počasí kukuřice prostě nevyroste a chodit v kukuřici jen po kolena by byla asi trochu nuda. Tam se člověk neztratí, ani kdyby chtěl. Důvody mohou být samozřejmě i jiné, ale po těch jsem nepátrala. 

KDE, KDY A ZA KOLIK

Otevřená bludiště najdete v Rakovníku, Kutné Hoře, Jihlavě, Hradci Králové, Brně, Valticích, Olomouci a Opavě. 

Délku trasy uvádějí 3 km, ale asi záleží na tom, jak moc se nakonec ztratíte. Časová náročnost je odhadovaná na 60 minut (jak pro koho)…

Otevírací doba je ve všední dny 14 – 18:00 hod, o víkendu a svátcích celý den, od 9 do 18:00. 

Vstupné je jednotné pro všechnna bludiště. Pro děti do 3 let je zdarma, pro děti mezi 3-15 roky 60,-Kč, dospělí 85,- Kč, důchodci na 70 let 60,- Kč a rodiny (2+2) za 250,-Kč.

Do bludiště mohou i kočárky a pejsci na vodítku 🙂

A jak to tedy probíhá? U pokladny zaplatíte vstupné a dostanete kartičky pro vyplňování tajenky (kartičky jsou rozdělené na hru pro děti a zvlášť pro dospělé). Tohle bude asi novinka, protože ještě loni to takhle nebylo a byla jednotná katrička pro všechny. Je vidět, že Kukuřičáci se neustále vyvíjejí 🙂

VERZE PRO DĚTI

V bludišti budete hledat příšerky. Ale nebojte se, jsou hodné a rozhodně vás neukousnou. Z příšerek ve tvaru písmen, která v bludišti najdete, sestavíte 4 slova, která představují indicie k tajence. A vy máte za úkol uhádnout z těchto indicií slovo páté. Za správné vyluštění dostanete u pokladny malou odměnu (pokud se něco nezměnilo, byl to malý odznáček dle výběru s malou, roztomilou kukuřičkou). Každé bluditě má navíc tajenku jinou, takže když jich stihnete víc, rozhodně se nudit nebudete. 

VERZE PRO DOSPĚLÉ

Vy budete mít za úkol v bludišti najít 8 cedulek s různými písmeny abecedy. Až je budete mít, čeká vás další úkol, a to tvoření vlastních slov (takže takové kukuřičné scrable). 

NOČNÍ BLOUDĚNÍ

Užít si můžete taky noční bloudění. S baterkou to určitě získá ještě lepší (a strašidelnějí) rozměr. Ono bez baterky by se vám stejně hledalo špatně, tak si ji nezapomeňte! Noční hon za příšerkama probíhá mezi 21-23 hodinou. A pro ty nejodvážnější je to bloudění od 23:00. Pokud máte rádi legraci, oblečte si strašidelný kostým a dostanete slevu na vstupné. 

ANDROID A QR KÓD

Máte rádi interaktivní hry a vlastníte mobil s OS Android a čtečkou QR kódů? Stáhněte si mobilní aplikaci Kukuřičáci. U vchodu do bludiště načtete startovní QR kód a pak už zbývá jen co nejrychleji najít všech 8 herních tabulí s QR kódy, které v aplikaci načtete a tím se zaznamenává váš čas a číslo herní tabule. Pokud některou z tabulí nenajdete, nevadí. Neházejte flintu do kukuřice 🙂 Stále máte šanci dostat se na vedoucí pozice, ve výsledcích vám však bude připočítána penalizace. Při výstupu z bludiště načtete cílový QR kód a aplikace vás poté vyzve k uložení výsledků společně s vaší přezdívkou. 

Je to skvělá zábava jak pro rodiny s dětmi, tak pro soutěživé jednotlivce i týmy. Takže kdo se rád trochu ztrácí, bloudí, chodí a běhá, je to pro něj zábava jako stvořená.

My jsme si kukuřici užily v Olomouci (jen se Sárinkou) a rok předtím v Mladé Boleslavi (tam jsme se ztráceli i s tatínkem) a vždycky to stálo za to.

V bludišti rozhodně nestrávíte celý den. Pokud máte v plánu celodenní výlet a Kukuřičáci jsou jen zpestření, doporučuji si v okolí najít další místa, která by stála za návštěvu. Užijte si to. 

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>