Minecrafťácká oslava

Miluje váš potomek počítačovou hru Minecraft? Blíží se jeho/její narozeniny? V tom případě je tenhle článek právě pro vás. My už právě tuhle oslavu máme za sebou a tak pro vás mám spoustu inspirace, nápadů, i šablon ke stažení, abyste mohli připravit tu nejlepší Minecraft oslavu, na které váš oslavenec kdy byl.

Co určitě zařídit a nakoupit?

Dostatečně dopředu si zařiďte dort. Myslím, že minimum času na objednávku je 3 týdny. Může se stát, že v tu dobu budou mít cukrárny hodně objednávek na svatby apod., tak ať se zbytečně nedostanete do časového presu. 

Já se do dortů nepouštím, protože mám ráda, když vypadají opravdu profi hezky a jsem si naprosto jistá, že můj výtvor by takto nevypadal. Ráda tedy přenechám práci odborníkům. V tom případě počítejte mezi 450-500Kč/kg dortu. Kdo miluje pečení a tuhle činnost si užívá, směle do toho. 

Dále můžete potřebovat

 • Jednorázové stolování (ubrus, talířky, misky, kelímky, ubrousky – nejlépe v zelené, černé, nebo hnědé barvě…)
 • Heliová lahev s balonky – většinou bývá k lahvi přiloženo právě tolik balonků, na kolik je náplň lahve (bohužel ale v pestrých barvách). 
 • Pokud chcete mít tedy balonky tematické, kupte si: bílé – duch, zelené – Creeper, černé – Enderman. Tyto můžete dozdobit barevnou izolepou. Duchovi i Creeprovi dolepte černé oči a ústa, Endermanovi pak bílé 🙂
 • Krepový papír + kartonové krabice, červená a černá široká izolepa
 • Papír, nůžky, lepidlo
 • Girlandy 

Občerstvení

Připravila jsem vám ke stažení šablony na cedulky pro občerstvení. Stáhnout zdarma si je můžete TADY Texty jsou v angličtině, abychom se co nejvíce přiblížili originálu. Určitě to ale není problém, i když děti anglicky nemluví a nečtou, z obrázků je zřejmé, o jaký pokrm se jedná, tím spíš, že cedulky slouží jen pro dotvoření atmosféry (navíc každý vidí, co v které misce je). 

Najisto najdete i další pochutiny, které tvarem, či barvou připomínají jednotlivé herní bloky, je na vás, jestli si toho připravíte více. 

Uvádím příklady:

 • Cookies – sušenky s čokoládou
 • Red stones – jahody
 • Watermelon – červený meloun
 • Coal – černá lékořice
 • Slime balls – bílé hrozny
 • TNT – tyčinky z lékořice
 • Fish – bonbóny ve tvaru rybiček
 • Snow – bílé marshmallows (já našla jen bílo/růžové, ale nikomu to nevadilo)
 • Potatoes – chipsy
 • Carrots – baby mrkev
 • Apple – červená jablka
 • Dirt – hnědé čokoládové bonbóny
 • Gold – bonbóny ve zlatém obalu
 • Silver – bonbóny ve stříbrném obalu
 • Diamonds – bonbóny v modrém obalu
 • Emeralds – bonbóny v zeleném obalu
 • Sticks – slané tyčinky

U některých bonbónů mi trvalo, než jsem našla aspoň zhruba to, co jsem si představovala, protože se mi nelíbila barva, nebo tvar, asi po půl hodině jsem ale slevila ze svých nároků a pak už to velký problém nebyl. Takže – hlavně žádný stres. 

Všechno přichystejte do misek a označte cedulkami. 

Výzdoba

Součástí výzdoby můžou být i oblíbené Minecraft postavy, nebo bloky. Já pro naši oslavu vyráběla duchy, Endermana, TNT a Creepra. 

Výroba DUCHA

Připravte si kartonovou krabici (samozřejmě nejlépe ve tvaru krychle). Spodní stěnu krychle odřízněte, do vrchní udělejte doprostřed dírku na prostrčení provázku. Oblepte ji bílým krepovým papírem. Nastříhejte si z krepového papíru i pruhy, které izolepou přilepíte ze spodní části jako “chapadla”. Potom černou a červenou izolepou nalepte oči a ústa, viz. obrázek. Nakonec prostrčíte provázek, na jehož konči udělejte uzel, aby krabice držela a dala se zavěsit. 

Výroba ENDERMANA

Potřebujete 2 krabice – jednu krychli na hlavu a jeden kvádr na tělo. Jako ruce a nohy jsem použila černou izolepu, kterou jsem slepila k sobě. Hlavu i tělo oblepte černou izolepou, do hlavy udělejte opět malou dírku na provlečení provázku pro zavěšení. Místo očí nalepte 2 bílé obdélníčky z papíru.  Po strachách přilepte ruce a nohy a nakonec spojte izolepou hlavu s trupem. Voilá, je hotovo. 

Výroba TNT

Potřebujete krabici – krychli. My jsme do TNT schovali poklad, který byl součástí hry CESTA Z MINECRAFTIE. Hru si můžete zakoupit TADY. 

Jaký poklad aby to měl být, nechám na vás. My zvolili želatinové bonbóny apod., ale můžou to být i omalovánky, bublifuky, fixy apod. 

Celou krabici oblepte širokou červenou izolepou, jen široký pruh uprostřed ponechte bílý, případně nalepte bílý papír. Na ten černou izolepou nalepte nápis TNT. 

Výroba CREEPERA


Použila jsem naši původní desku s otvory na házení míčků, obalila ji papírem a na něj obkreslila Creepra a TNT podle obrázku. Není to dokonalost sama, ale strávila jsem aspoň pěkný čas se Sárinkou, která mi s malováním pomáhala. 

Hry na oslavě

Věděla jsem, že hlavní hrou Sárinčiny oslavy je CESTA Z MINECRAFTIE, tudíž jsem ani mnoho dalších her nepřipravovala.

Kromě házení míčků na Creepra děti velmi bavila vodní bitva, kdy jsme je rozdělili do dvou družstev (holky proti klukům) a vodní balónky létaly všude kolem. 

Po chvíli už házel každý po každým, kdy se přidali i dospělí. V horkém počasí, které jsme v den oslavy měli, přišlo zchlazení více než vhod 🙂 

Mělo to jen dvě nevýhody. První byla velká – balonků, přesto, že jich bylo přes 300, bylo málo, druhá nevýhoda byla uklízení zbytků balonků po oslavě…

Protože v Minecraftu je všechno hranaté, jako další hru na zklidnění můžete třeba zvolit lepení čtverečků na minecrafťácké pomůcky, jako meče, krumpáče, pochodně apod. Z kartonu si předem připravte (vystřihněte) šablony, které pak můžete barevným papírem dozdobit. 

Děti si můžou taky vyrobit Minecraft masky, pomocí barevných čtverečků nalepit prasátko apod.

Závěr oslavy

Pro každého hosta oslavy vždy chystáme malý dárek s překvapením v tématu dané oslavy. Tento měl podobu Creepra – sáčku s nalepenýma očima a pusou, ve kterých se ukrývalo pár sladkostí, balonek a Minecraft omalovánky. 

Ať už se rozhodnete pro Minecraft oslavu, nebo nějakou jinou, přeji vám, ať si ji náležitě užijete! 🙂

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>