Můj příběh

Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní a plánování dětských oslav. Ráda tvořím nové produkty pro děti, které jsou              v elektronické verzi dostupné všem dospělým. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější.

Kdo jsem já...

Mojí prací je hra. Vymýšlím a tvořím nápadité hry pro děti. Díky tomu si nejen užívám své mateřství, ale pomáhám i ostatním maminkám, které hledají inspiraci pro společný čas se svými dětmi. Mým pokusným králíčkem je moje dcera Sára, ale nutno podotknout, že jí to vůbec nevadí.
 
Dnes trávím svůj čas se svou dcerou, která je v domácím vzdělávání, a při tom pracuji. Ano, dětské hry, které vymýšlím a tvořím, mě živí. Ráda svou dceru učím prostřednictvím her, a tak pod mýma rukama postupně vznikají různé didaktické pomůcky a jiné aktivity.
 
Miluji turistiku a ráda poznávám nová místa, doma i v zahraničí. Těší mě, že tuhle vlastnost zdědila i naše dcera. Když je cestou dlouhá chvíle, mám v záloze vždy pár tipů na hru, u které se zabaví všichni.

Žiju život, který chci žít a věřím, že je všechno tak, jak má být…

 

ne vždy to tak bylo

 

Ještě před rokem jsem žila v „cizí“ vesnici, v místě plném mladých párů s dětmi, ale opuštěná a bez přátel. Na vsi jsem vyrostla. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že za pět dlouhých let v novém působišti, si nenajdeme jedinou spřízněnou rodinu.
 
Toužila jsem po skvělé partě, kterou jsem měla doma na Moravě, kde si děti budou společně hrát, zatímco my dospělí si budeme skvěle rozumět. Jenomže ouha.

 

 

daleko od všech

Nic takového se nestalo a já zůstala SAMA! Nečekala jsem, že bude tak těžké žít daleko od svých přátel a tady žádné nemít.

Partner pracoval od rána do večera, abychom mohli splácet hypotéku a já neměla za kým jiným jít. V tu dobu nebylo ve vsi ani dětské hřiště.
 
Začala jsem plánovat, jak by to šlo změnit, aby mě lidé ve vsi poznali, aby mě vzali mezi sebe. Zkusila jsem uspořádat Dětský den. Zajistila jsem občerstvení, pozvánky, obvolala úřad, nakoupila hračky, vymýšlela soutěže…. Mezi kojením a starostí o Sáru jsem po nocích připravovala věci na den D.
 
Lidí přišlo opravdu hodně…ale tím to taky skončilo. Žádná pozvánka na kávu se nekonala. Pro sousedy jsem byla jen organizátorka, ne kamarádka.

Hrozně jsem se trápila. Někdy jsem proplakala celý den, jak opuštěná jsem si připadala. Partner jen bezmocně přihlížel, ale pomoct mi nemohl. Změnit jsem to mohla jen já sama.  

pád na dno

Po temném období však přišlo ještě chmurnější. Partner změnil práci a bohužel se stávalo, že zaměstnavatel nedodržel smlouvu a na konto přišla jen polovina domluvené výplaty. S mateřskou podporou a trochou úspor naši finanční situaci nebylo možné udržet.
 
Nastal čas, kdy jsem se i já začala ohlížet po práci, která by nám finančně pomohla.
Našla jsem si dvanáctihodinové směny v dětském koutku v protislužbách partnera. Dcerka měla v té době dva roky. Při mém odchodu vždy hrozně plakala. Takto jsme jeli na plné obrátky mnoho měsíců. Jako rodina jsme se všichni tři sešli jen málokdy. 

Věděla jsem, že už takhle dál přežívat nemůžu a nechci!

 

a zase nahoru

Netrvalo dlouho a našla jsem řešení naší situace. Zaměřila jsem pozornost na samostudium, absolvovala kurzy Montessori pedagogiky, založila si živnostenský list a sama začala vyrábět didaktické hry a pomůcky pro děti. Mohla jsem být doma se Sárou a pracovat, zatímco ona spala.
 
Od doby, kdy se nám Sára narodila, jsem cítila, jak moc k ní mám blízko. Jak mě naplňuje být s ní a hrát si. Dodnes miluji hry i pohádky a teď k tomu mám navíc úžasnou parťačku. Práce v dětském koutku umocnila moje přesvědčení, že být s dětmi mě neskutečně baví a dobíjí. Děti jsou nádherné bytosti. Všimli jste si někdy, jak září, když si hrají? Když jim věnujete plnou pozornost mnohonásobně vám to vrátí.
 

Zároveň pomáhám ostatním rodičům, kteří:
 
🎈  rádi učí děti prostřednictvím hry
🎈  chtějí naplánovat oslavu, nebo jen pěkné odpoledne při procházce
🎈  nemají moc času na přípravu

Každý den, už více než 8 let, se učím a užívám si to být máma.

Mým přáním je, aby i vy jste měli více času hrát si se svými dětmi, více času na to být v jejich rozzářené přítomnosti. Aby život byl prostřednictvím vašich dětí hra i pro vás.