Putování za nejmocnějším kouzlem

Dnes vám představím krásnou pohádkovou knížku s ještě krásnějším příběhem. Je určená dětem mladšího školního věku.  Ideálně malým holčičkám, které se s hlavní hrdinkou mohou ztotožnit (a mnohé se v příběhu určitě najdou). 

Rozhodně ale nebudu odrazovat od čtení ani ostatní. Myslím, že na své si přijdou i kluci a dospělí. Do příběhu jsou hezky vsazena mnohá poučení, která patří každému bez rozdílu věku. 

Jednotlivé kapitoly jsou dlouhé tak akorát pro čtení na dobrou noc. Může se vám ale stát, že budete chtít číst dál a dál, až na samotný konec. Příběh vás natolik vtáhne, že vám zvědavost nedovolí knížku odložit. Přesně tohle se totiž stalo nám 🙂

Je to příběh úplně obyčejné holčičky Josefínky, která díky své napínavé cestě plné dobrodružství pozná, jak neobyčejná vlastně je.

Josefínka bydlí s rodiči v domku hned na kraji lesa, kde si moc ráda hraje. Stará se o les, leze po stromech a s kamarády staví v korunách stromů tajné skrýše. 

Jednou, když se Josefínka vrací z lesa domů, najde pod stromem zvláštní prstýnek. Marně hledá toho, kdo ho ztratil. 

Druhý den se  do lesa vypraví znovu. V místě, kde prstýnek našla, roste velká borovice. Josefínka na ni vyleze s nadějí, že zjistí něco víc. V dutině stromu najde domov stromového skřítka Borovníčka. 

Ten jí svěří velké tajemství – prstýnek ztratila královna lesa. Je v něm zasazený kamínek se zakletou slzou, která jednou za sto let roztaje. Pokud ale roztaje jinde než v královnině paláci, zastaví se běh vody, voda v lese vyschne a les zahyne. 

Navíc prstýnek může vrátit královně jen opravdu dobrý člověk – ten, kdo prstýnek našel. Má to ale jeden háček. 

Josefínce se totiž první pokus dojít do královnina paláce nezdaří. Zjistí totiž, že není dost hodná na někoho, kdo si to opravdu moc zaslouží…

Vydává se na cestu, která jí má ukázat, na koho není dost hodná…

Na své cestě přemýšlí, kdo by to jen mohl být? Maminka? Tatínek? Kamarádi?

Potkává hodné pohádkové bytosti, ale i takové, které jí chtějí ublížit   – zlé stébelnice, sobeckou a upovídanou bažinu (tuhle kapitolu má Sárinka nejradši), moudrou čarodějnici a další…

Putování a poznávání sebe sama jí ukáže, co je tím nejmocnějším kouzlem na světě… 

Josefínka pochopí, jak obrovskou moc má myšlenka a že pokud uvěří ve své schopnosti, dokáže skoro všechno na světě. 

Autorka Daniela Krolupperová má na kontě desítky dětských knih, za mnohé z nich získala Cenu učitelů, Cenu knihovníků nebo Zlatou stuhu. Knížku doplňují krásné ilustrace Edity Plickové. 

Přeji vám příjemné čtení. 

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>