Sky Zone Alexandria

Dnes jsme si se Sárinkou udělaly dámskou jízdu. Zatímco jiné mámy se svou slečnou chodí na kosmetiku, do cukrárny a na nákupy, my vyrazily do Skyzone v Alexandria (Sydney) na trampolíny.

Trochu jsem měla obavy, jak to zvládneme s energií na celý den. Sára totiž poslední dobou vstává před půl 6 ráno, a tak tomu bylo i dnes. 

A co všechno jsem hned po ránu vyzkoušela?

  1. Přesvědčování – že je určitě ještě unavená, ať spí!
  1. Formu překvapení – že ji dnes omluvím ze školy, tudíž má čas spát (totální blbost, já vím, ale mozek mi ještě stávkoval)! 
  1. Rezignaci – protože já byla totálně vyřízená a chtěla jsem ještě spát, dala jsem jí prostor na hraní –  já spím ještě hodinu a hotovo!

Jasně, zkuste vysvětlit dítěti, které si FAKT POTŘEBUJE dostavět dům v Minecraftu, ať spí! (při 20 minutách denně toho moc nestihne, ale víc nepovolujeme). Totální nesmysl, že?

A taky které chce rozhodně hned po probuzení vidět překvapení z adventního kalendáře! Nehledě na to, že mu bylo právě oznámeno, že do školy se nejde!!!

Každopádně jsme dnes nemuseli čelit žádnému zdržování při snídani, čištění zubů, nebo oblékání. Všechno šlo rychle a na pohodu. Čím to asi bylo? 🙂

Chvilku po 9 už jsme teda byly připravené na autobusové zastávce. Cestování po Sydney hromadnou dopravou zabere dost času (od nás hodinu) a já se těšila, že tam přijedeme pěkně na otvíračku. 

Jak se tam dostat?

Sky Zone Alexandria najdete na adrese 75 O’Riordan St, Alexandria NSW 2015. Parkování je možné v areálu. Nejbližší zastávka autobusu je vzdálená cca 8 minut pěší chůze. 

Otvírací doba a vstupné

Sky Zone otevírají každý všední den v 10 hodin dopoledne, o víkendech o hodinu dřív. Zavírací hodiny jsou různé v rozmezí 20-22:00 večer. Více se dozvíte na jejich webových stránkách

Pokud vás tenhle tip na zábavu oslovil, rozhodně si návštěvu Sky Zone nechte na pondělí. Celodenní vstupné na osobu vás přijde jen na $10. 

V ostatní dny, nebo o prázdninách stojí vstupné $18/hod, takže rozdíl v peněžence rozhodně poznáte.

Také jsme si musely zakoupit speciální ponožky s protiskluzovou podrážkou, bez nich vás skákat nepustí ($3/ks; dostanete na výběr z několika velikostí a barev). 

Po příchodu a zaplacení vstupného dostanete pásku na ruku. Protože jsme obsluze vysvětlily, že se určitě zdržíme déle, dali nám rovnou 2 (za každou započatou hodinu) v různých barvách. 

Po uplynutí tohoto času jsme si měly znovu přijít pro další pásek v jiné barvě. Na to jsme si tedy za celou dobu vzpomněly jen jednou, ale nikdo nás kvůli tomu nehonil. 

Až v pozdním odpoledni si toho jeden z personálu všiml, ale to už jsme byly na odchodu, takže nad tím jen mávnul rukou. 

Pásky samozřejmě slouží hlavně pro označení v jiných dnech kromě pondělí, aby se jim tam necoural kdekdo bez dalšího zaplacení. 

V téhle obrovské hale najdete bezpočet trampolín. U každé stojí vždy někdo z personálu a hlídá, aby na každé z nich skákal vždy jen jeden člověk. Bezpečnost především.

Také jsou rozděleny zóny pro děti a dospělé (pouze sítí, takže jsme se Sárinkou i přesto mohly skákat vedle sebe).

Kromě klasických trampolín tu najdete 3 krátké opičí dráhy (komu by se zdály jednoduché, zkuste si je projít několikrát za sebou)!

Dále pak dvě trampolíny s hodem na koš, trampolíny pro skok do pěnových kostek, nebo do obřího “polštáře”.

Ve spodním patře najdete pítka, dostatek sedaček a taburetů, prostory pro oslavy a toalety. Ve středním patru trampolíny a v horním patře pak pokladnu a bufet. Ten má vcelku obstojný výběr jídel i nápojů. 

Suma sumárum, strávily jsme tu se Sárinkou víc než 6 hodin a myslím, že to bylo tak akorát, aby se beze spěchu vyřádila tak, jak potřebovala. Myslím, že kdybychom zůstaly jen hodinu, nebo dvě, bylo by to málo. Chápu, když se odsud dětem nechce. 

Mně osobně teda všechno bolí a jsem ráda, že už jsme doma. 

Ovšem další nespornou výhodou téhle dlouhé návštěvy byla rychlost uspávání. Kolik myslíte? Správně, necelé 2 minuty 😂. Už se těším na další holčičí den! 

PS: komu by to bylo málo, jsou ve Sky Zone k dispozici i lezecké stěny pro děti od 5ti let nebo 110 cm výšky. Ale to si necháme třeba na příště…

Přeji krásný advent a hodně aktivního odpočinku.


Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>