To slovo na K

Slovo na K nebo C, záleží, v jaké zemi se zrovna nacházíte. Slovo skloňované skoro i pozpátku…

My se ale nějak pořád nechceme zaplétat do toho davového šílenství, které hýbe celým světem a dávat energii tomuto řetězci. Ne vždy se nám to tak úplně daří, ale děláme, co můžeme.

Rozhodně to nějak dopadne, protože ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo! 

Opatrnost je namístě, stejně jako mnoho opatření. Bezpochyby! Proč ale se pozornost neupírá i jiným směrem? Na jiné zprávy? Kamkoli se člověk podívá, vyskočí na něj slovo koronavirus. Je to ubíjející!

Na druhou stranu – máte taky ten pocit, jako by se svět na chvilku zastavil? Lidi konečně dostali šanci být víc spolu, zpomalit, užívat si toho, že můžou být se svými dětmi. 

Jasně, je to náročný a občas z toho může být pěkná ponorka. Na druhou stranu to lidem dává prostor zase se potkat, ne se jen míjet v kolotoči povinností a “musů”.

Možná nastal čas na to učit naše děti třeba vařit, vyčistit boty, nebo přišít knoflík. Vím, že nejsou Vánoce, ale co si třeba upéct vanilkové rohlíčky? Jen tak, na chuť a pro radost (my je upekli včera a taky jsme je stihli sníst). Sára dnes sama od sebe poskládala celý sušák prádla 🙂

Lidé si často stěžují, že nemají čas a když ho konečně dostanou, neví, co si s ním počít.

Mám tady pro vás DRUHOU POMOC NA NUDU 🙂

Kdybyste chtěli i tu první, najdete ji V TOMTO ČLÁNKU 🙂

A zajímá někoho, jak je to teď v Austrálii? Karanténa je i tady. Otevřené zůstávají potraviny, drogerie, lékárny a čerpací stanice. Občerstvení mohou nabízet pouze jídla na odnášku, stejně jako kavárny. Všechny plavecké, sportovní a zábavní parky jsou uzavřené, stejně jako dětská hřiště, knihovny a muzea.

Co mě dost překvapilo je, že kadeřnické salony zůstávají otevřené při zachování pravidla 4 m2 na osobu a doba strávená v kadeřnictví méně než 30 minut. Ehmehm…

Domů se z Austrálie v nejbližší době pravděpodobně nedostaneme, i když podnikáme všechny možné (i nemožné) kroky, abychom se dostali domů. 

Ceny letenek prudce vzrostly, práce rapidně ubylo a jako nerezidenti s podporou státu počítat nemůžeme.

Ale rozhodně se snažíme. Myslet pozitivně. Užívat si každý den. I v téhle nelehké době se dá žít.

Protože tak to prostě je a my to můžeme jen přijmout jako fakt.

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>