Tři králové

Už za pár dní tu máme svátek Tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara. Nevím, jak vy, ale já osobně neznám nikoho toho jména a jako jediný zvyk u nás doma v tento den bylo odstrojování vánočního stromečku. 

Když jsem trochu zapátrala na internetu a hledala tradice se svátkem Tří králů spojených, našla jsem jich jen pár. Podobají se vánočním zvykům.

Patří mezi ně lití olova a pouštění lodiček na vodu. Dále pak věštění pomocí plamene svíčky nebo tříkrálové koupele v řece pro pevné zdraví. 

Chcete si s dětmi jen vybarvit omalovánku? Stáhněte si ji TADY>>>

My si doma zkusily vytvořit velblouda z drátků…

velbloud z drátků

A ozdobit si velblouda z otisku dlaně…

velbloud z otisku ruky

Pro naše “domškolácké úkoly” jsem jako první aktivitu připravila tvoření flipbooku Tři králové.

flipbook Tři králové

A jako další soubor pracovních listů s textem, křížovkou, osmisměrkou apod.

soubor aktivit Tři králové

Ty si můžete vyzkoušet s dětmi také. Více informací najdete přímo na e-shopu. 

Se Sárou jsme ještě přemýšlely, jaké další “vlastní tradice” bychom si mohly na Tři krále doma vytvořit. A vzpomněly jsme si na naši ZÁŽITKOVOU MAPU, se kterou jsme začaly už minulý rok.

zážitková mapa 2021

Když jsme si prohlížely tu loňskou, byly jsme nadšené, kolik z toho se nám podařilo si vyplnit 🤩 Takže my už vlastní tradici máme. A co vy? Inspirovalo vás to a přidáte se?

Pokud ano, budeme moc rády. Svoje výtvory nám můžete posílat na info@hratsiarozvijetse.cz a když k tomu dáte svolení, budu je sdílet na našich FB stránkách. Protože krásných zážitků, inspirace a plnění snů není nikdy dost 💙

Z celého sedce vám přeji nádherný nový rok, ať se vám plní vaše sny a… nezapomeňte si hrát 🙏

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>