Zachraň trosečníky!

Letos, úplně náhodou, jsem pár dní před prázdninami někde na Facebooku četla zmínku o prázdninové hře České televize – Déčka “ZACHRAŇ TROSEČNÍKY”. A protože hry a hledání pokladů my doma prostě milujeme, hned jsem se jala zjišťovat informace.

Hra odstartovala 1.7. a pokračuje celé prázdniny.

Cituji přímo z Déčka 😀

“Měly to být dva měsíce plné pohody na palubě parníku, ale nakonec to parta z Déčka načoudila do ostrova dřív, než Inženýr Vrtulka zjistil, jak se rozkládá jeho lehátko. 

Teď už víme, že si kromě nafukovacího míče, elektrického grilu a italského slovníku měli vzít i sirky, pláštěnku a kapesní nožík. 

Kdo ten ostrov postavil parníku tak nešikovně do cesty? To bohužel nevíme.

Legenda praví, že pryč z ostrova se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce dávno vyhaslou sopku znovu zažehnou.

Ostrov není pustý! Parta z Déčka brzy narazila na Kostru, jednoho z místních ostrovanů Kostrovanů. 

Nejprve se Kostry lekli (není divu, když vypadá jak chodící zbytky od oběda), ale ukázalo se, že Kostra jim chce poradit: když překonají svůj strach a pohodlnost, kouzlo ostrova pomine a oni se budou moci vrátit domů.” 

K dispozici je vám aplikace do chytrého telefonu a už nic nebrání vyrazit za dobrodružstvím.

Na výletech nasbíráte 3 hesla a můžete vyhrát jednu z 1110 cen (autorských grafik, plyšáků, nebo kvartet)😁. Červená stanoviště jsou místa, kde si vyzvednete letáček s heslem (a nálepkami). Většinou jsou to hrady, zámky, informační centra apod. K zeleným stanovištím musíte dojít po svých a ukrytou krabičku s heslem a úkolem najít (geocaching v jiné podobě). 

Můžete si zahrát hru, prozkoumávat ostrov Kostrov, plnit s princeznou Prgou výzvy a poznávat kulturu Kostrovanů! 

A v neposlední řadě taky plnit výzvy – a že je z čeho vybírat!

Trosečníky z Déčka drží na ostrově kouzlo vyhaslé sopky. Splněním každé z výzev pošleš na ostrov jeden PLAMÍNEK. 

Výzvy jsou rozdělené do pěti POVOLÁNÍ: badatel, stopař, umělec, průzkumník a strážce. U většiny výzev si můžeš přečíst, co dělat pro jejich splnění, ale jiné jsou tajné: jejich zadání je ukryté v schránkách na zelených stanovištích nebo v Průvodcích divočinou, které získáš na některých stanovištích červené barvy. 

Kdykoliv nějakou výzvu splníš a zaznamenáš do aplikace, pošleš na ostrov nový plamínek a získáš i nový odznak do sbírky!

Za mě je to úplně super zábava na celé léto. Zjistila jsem, že i v předchozích letech se podobné soutěže z ČT konali, ale protože jsme byli zrovna na opačné straně světa, nějak nám to uniklo.

O to mám větší radost, že letos jsme se mohli zapojit 🙂 A pokud abyste měli her pořád málo, můžete si stáhnout mou hru TROCHU JINÉ ODPOLEDNE zdarma, nebo navštívit e-shop, kde vás čeká Cesta kolem světa, Indiánské hry, nebo třeba Olympijské hry.

Tak pojďte si taky hrát! 

Zdeňka Pospíšilová
Miluji hry a užívám si je. Mou vášní je organizovaní her pro děti a plánování oslav. Pomáhám druhým rychle a snadno udělat den veselejší a hravější. Můj příběh si můžete přečíst zde >>