Zoubky vašeho dítěte...aktuální téma i u vás?

aneb od prvního zoubku až k Zoubkové víle

 • Máte doma kojence, kterému se právě začaly klubat zoubky? 
 • Nebo batole, které si je nechce ani za nic čistit?
 • Či snad předškoláka, kterému už skoro vypadávají?
 • Přišlo vaše dítko ze školky se "Zoubkovou vílou" a vy o ní vůbec nic nevíte?
 • ...v tom případě pro vás něco mám

Co v e-booku najdete?

 • Kdo je to Zoubková víla
 • Jak vytvořit zoubkový rituál, i když o Zoubkovou vílu nestojíte
 • Tematické hry na způsob dobble a pexesa
 • Básničky, písničky a jiné "motivační pomůcky" při čištění zoubků
 • Jaké jsou kulturní tradice v jiných zemích
 • Fakta i zajímavosti o zoubcích
 • Pamětní záznamy
 • a mnoho dalšího...

Jako většina rodičů (hlavně těch, kteří mají své první dítě), jsem si užívala každé poprvé, které mě s mou dcerou Sárou potkalo. A jedno z témat byly i zoubky.

Byla jsem s ní, když jí začaly růst a z horečky nespala celé noci, zažily jsme si preventivní prohlídku, kterou jsme navzory prvotnímu strachu zvládly na jedničku 🙂 Zpívám jí, když chce s čištěním zubů pomoct a hodně mluvíme o tom, proč jsou vlastně zoubky (i ty dětské) tak důležité. 

Takže už přes 6 let tohle téma žiju, protože se neustále vrací. Ať je to vybíráním nové dětské zubní pasty (nejlépe přírodní), motivací proč si zoubky čistit, tvořením her, nebo vymýšlením nových textů písniček na již známé melodie (což je někdy fááákt náročné :-D). 

Jmenuji se Zdeňka a ráda vám předám své nápady a materiály, které jsem za celou dobu žití s mou dcerkou nasbírala a vytvořila.

Co v e-booku vám může pomoci?

 • Rutinní tabulka
  na čištění zoubků vám ušetří vaše nervy, protože si dítko začne hlídat svoje zoubky samo
 • Spousta tipů
  o tom, jak čištění zoubků zpříjemnit, aby to nebyla jen jedna velká otrava
 • Odpadne stres s přípravou překvapení
  vše máte již připravené po ruce ve chvíli, kdy to budete potřebovat. A může to být klidně i "v neděli o půlnoci" 🙂
 • Vše na jednom místě
  dopisy, certifikát Zoubkové víly, pamětní listy...

Jak to bylo u nás?

Kojenec

Jako čerstvá máma jsem byla nadšená, když jsem své dceři nahmatala první zoubek, protože to bylo další poprvé v životě s ní.

Batole

Později, když si nechtěla zoubky čistit, hledala jsem cesty, čím ji namotivovat, aby se necítila tak zpruzeně, že už si "zase musí čistit zuby!" 

Předškolák

A když jí první zoubek vypadl a přiletěla Zoubková víla, byla krása vidět tu radost v jejích očích, když ráno pod polštářem našla svůj zlatý peníz.  

Představte si, jak bude vaše dítko nadšené, až dostane svůj dopis od Zoubkové víly.

Dny a týdny o ní mluvilo a najednou přichází TEN večer, kdy v očekávání dává svůj první vypadnutý zoubek pod polštář. Doufá, že víla opravdu přiletí. 

Ten pocit, kdy ráno pod polštář sáhne a nahmatá místo svého zoubku zlatý penízek. Touha, kterou dítko mělo, se v tom okamžiku naplní. Jaké překvapení ho může čekat, když kromě mince najde třeba i dárek, o kterém už dlouho snilo.

Radost z toho, až se "pochlubí" ve škole, že u něj Zoubková víla opravdu byla. Může si vyměňovat dojmy a pocity z každým kamarádem a kamarádkou, které už víla navštívila...

Představte si, jak se ve vás rozlévá ten krásný a dojemný pocit z čiré radosti vašeho dítěte. Až budete poslouchat jeho nadšené vyprávění, dojmy a rozumy, které jsou s tímto zážitkem spojené a zaručeně přijdou.

A zároveň budete vědět, že je to i vaší zásluhou. Že vy jste mu dali důvod pocítit, aby si tento den užilo a stalo se jednou z jeho krásných vzpomínek na dětství...

Buďte připravení 🙂

Ať už se první zoubek teprve vyklubal, nebo se naopak začal kývat, vše je hotovo.

Ušetříte spousty času, které byste jinak strávili hledáním informací, plánováním překvapení, nebo přípravou dopisů od Zoubkové víly. Na 50 stranách toho však najdete mnohem víc 🙂

Pamětní list nalepíte do památníčku, před spaním přečtete pohádku o Zoubkové víle a až víla přijde, budete mít všechny podklady připravené.

Některé části tohoto e-booku navíc můžete používat opakovaně, v případě motivační tabulky na čištění zoubků i několik let. 

To je přece super, že jo?

Všechno dobrý, ale nechci zajíce v pytli. Jak to v e-booku vlastně vypadá?

Hodnota e-booku včetně bonusu je 290,-Kč

E-book Zoubková víla

50 stran plných tipů, nápadů a co je hlavní - materiálů připravených rovnou k tisku 🙂

Bonusová hra v hodnotě 110,-Kč

Protože si myslím, že čas strávený hrou s dětmi je prostě super, připravila jsem pro vás BONUS ve formě stolní hry 🙂

Cena tohoto e-booku je 290,-Kč.

Nakolik si ceníte svého času? Jste ochotni utratit necelých 10 Kč za den po dobu jednoho měsíce? 

Možná si říkáte, že tyto informace najdete i jinde a zdarma. Já si to ale nemyslím. Materiály v e-booku jsou mojí autorskou tvorbou, jsou ucelené a sjednocené.

Vy už nemusíte trávit desítky hodiny na počítači a internetu, protože chcete vaše dítko potěšit a připravit mu zoubkový rituál, nebo dopis od Zoubkové víly. Všechno jsem pro vás připravila v tomto e-booku.

Najdete si v něm svoje dokonce i v případě, že o Zoubkové víle nechcete ani slyšet, ale přesto byste chtěli další milník vašeho dítka oslavit. Není nic krásnějšího než dětské oči zářící radostí. 

Věří vaše děti ještě na Ježíška? Pokud ano,  Zoubková víla     se jim bude rozhodně líbit taky 🙂

A co když se vám e-book nebude líbit? Co když zjistíte, že to není pro vás? Každý jsme jiný, i to se může stát. 

Rozhodně mi záleží na vaší spokojenosti, takže máte 14denní garanci vrácení plné částky, nemusíte psát žádné důvody.

 

Co o e-booku říkají první čtenářky?

Dělám ráda věci jinak, vkládám kouzlo okamžiku do běžných věcí, zastavuji se ráda v okamžicích významných. A proto je pro mě Zdenčin e-book pohlazením a dávkou další inspirace. I přesto, že máme čistění zubů už docela „zmáklé“, vždy se hodí další tipy, jak zajistit, aby tato činnost děti bavila. E-book je plný skvělých tipů a konkrétních her, takže téma zubů nebude jen o tom odbít si rychle povinnost. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že vypadnutí prvního zoubku je dojemná chvíle, která si zaslouží pozornost. Škoda, že se mi e-book nedostal do rukou dříve, protože i když i u nás už byla Zoubková víla, po přečtení e-booku bych tento výjimečný okamžik nejen pro rodiče, ale také pro dítě, dokázala mnohem lépe připravit. Vím, jak děti milují příběhy, proto jsem nadšeně uvítala konkrétní pohádku, protože sama nic tak pěkného vymyslet nezvládnu. Takže ať už na první zoubky teprve čekáte, nebo se staráte už o ty druhé a chcete vnést kouzlo do každého okamžiku v životě s dětmi, e-book vřele doporučuji. Protože věřím, že v dětech uchováte krásné vzpomínky nejen na vypadávání zoubků, ale i na tak rutinní činnost, jako je jejich čištění.
Gabriela Cikánková, autorka projektu Něžná máma, www.gabrielacikankova.cz
E-book Zoubková víla se mi moc líbil. Nejdříve jsem si nebyla jistá, jestli je pro mne, "jsou to takové hlouposti pro děti". Moc se mi ale líbilo, že mě e-book do ničeho netlačil, dokonce i nabízel možnosti, pokud děti k víře v Zoubkovou vílu vést nechci. Ovšem tento mile napsaný průvodce mi ukázal, že troška kouzlení je moc hezká věc a za rozzářená očička dětí to stojí. Na první vypadnutý zoubek teprve čekáme, ale to kouzlo kolem, o kterém teď dětem vyprávím, daleko převyšuje strach spojený s prvním vypadnutím zoubku. Moc děkuji, díky e-booku mohu aspoň takto svým dětem ulehčit tuto (pro někoho nepříjemnou) záležitost.
Jitka, maminka 3 dětí
Kolik se toho k provázení padajících zoubků do království zoubkové víly dá vymyslet? Zdeňka přetváří chvíle vypadnutí prvního zoubku v krásnou poetickou hru. Kromě informací o tom, na co který ze zoubků slouží, nebo třeba o tradici zoubkové víly na celém světě, má e-book odpovědi na všechny všetečné dětské otázky se zoubkovou vílou spojené. A co je nejvíc, také prima hry, které baví a zároveň pomohou děti motivovat k tomu, aby se o své zoubky dobře staraly. Nebo třeba dopisy od zoubkové víly či návod na zoubkový rituál. Všechny materiály jsou připravené k tisku a k okamžitému využití, což je velká pomoc. Nechybí pohádka, básničky, co se hodí při čištění zoubků a také odkazy na knížky, písničky či animované pohádky na internetu. Přehledně, při ruce. Takže ke všemu stačí už jen přidat vlastní radost a zoubkový čas si prostě užít!
Lenka Mrázová, projekt Poznávejme hravěwww.forvisitors.cz

Chcete si užít super chvíle i při něčem tak obyčejně neobyčejném, jako je růst dětských zoubků a to ještě dnes?